Hakkımızda

    Lütfü Kutluözen, Bursa Gemlik Karacaali'de 1968 yılında kestane şekeri üreterek ailesi ile bir fidan ekmiş, 1975 yılında "Çamlık" pastanesi açarak bu fidanın köklerini büyütmüş, 1982 yılında "Levent Şekerleme" ile köklerinin yapısını güçlendirmiş ve o zamanların Türkiyesinde önemli ortaklıklar gerçekleştirerek tecrübesini kanıtlamıştır. İşte bu tecrübe ve birikimle 1968'den beri aynı iş ahlakı ve anlayışını taşıyan firmamız 1998 yılında ailenin büyüğü Levent Kutluözen tarafından kurularak, meyve konserve ve şekerleme sektöründe öncü yatırımlar yapan, hijyen ve kaliteye verdiği önemle önde gelen, güven veren ve aranan, günümüz itibari ile günlük meyve işleme ve ihracat tonajını her sezon arttırarak haklı bir gururla sağlam büyüyen bir ağaç gibi yoluna devam eden bir markaya dönüşmüştür.

    Tamamen işini iyi yapmaya kendini adayan Furisan ailesi başarısını 1968'den beri süre gelen Lütfü Kutluözen'in kazandırmış olduğu ticari ahlaka, çalışma arkadaşlarına ve çözüm ortaklarına karşı olan saygısına; bilim, disiplin ve araştırmaya olan inancına borçludur.

Vizyonumuz

    Pastacılık sektöründe kaliteli işlerin yapılabileceğini bir öncü olarak kanıtlamak, sektöre değer katmak ve ilerlemesini sağlayacak ürünleri tutkumuzla birleştirerek sektörün en çok tercih edilen markası olmak !

Misyonumuz

     Doğanın mucizesi meyveyi en doğal hali ile gıda güvenliğinden taviz vermeden en kaliteli ve sağlıklı şekilde ustalarımızın aradığı lezzeti FURİSAN markası ve güvencesi altında sunmak, Türkiye’nin dört bir yanına yayarak sizlere ulaştırmaktır.

Kalite Politikamız

     Sağlıktan asla ödün vermiyoruz.

     Müşterilerimizin taleplerine ve isteklerine beklentilerini karşılayacak şekilde hızlı cevap veriyoruz; teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli olarak ürünlerimizi iyileştirip kalitemizi arttırıyoruz.

     Üreticilerimiz ile ilişkilerimizi güçlendiriyor, her şekilde onları destekliyoruz.

     Çalışanlarımızın ortam koşullarını geliştirerek el birliği ile kalite odaklı üretim yapıyoruz.

Değerlerimiz

     İlişkilerimize her zaman dürüstlük, güzel iş ahlakı ve karşılıklı güven ile yaklaşır; başarımızı bu değerlere borçlu olduğumuzu biliriz.

     Saygı, sadece müşterilerimiz ile değil iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde de güveni getirmiş, bu sayede hepimizde şirkete karşı gelişen güçlü bir bağlılık oluşturmuş, hepimizin gurur duyacağı başarılar getirmiştir.

Gıda Güvenliği

FURİSAN GIDA olarak;

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirilmesini, geliştirilmesini ve etkinliğini arttırmak,

Türk Gıda Kodeksi ve ilgili diğer tüm yasal ve düzenleyici şartlara uygunluğunu sağlamak,

Müşteri memnuniyetini, ürün ve hizmet kalitesine yönelik beklentilerini en üst seviyede karşılamak,

İş sağlığı ve güvenliğine özen göstermek, çevre duyarlılığına sahip olmak,

Teknolojik gelişmeleri takip etmek suretiyle kalite ve üretim verimliliğini sürekli arttırmak,

Sektördeki öncülüğümüzü korumaya devam ettirmek,

Gıda Güvenliği Politikamızdır.